Moje najlepsze aplikacje pogodowe na androida.

W dzisiejszym wpisie chciałbym wam przedstawić aplikacje pogodowe, których używam na swoim smartfonie. Często szukam nowych programów pogodowych, jednak te które tu przedstawię stanowią trzon moich informacji pogodowych na androidzie.

Pierwsza z nich to w zasadzie widżet o nazwie Aix Weather Widget. Jedna z najlepszych (i do tego darmowa) jeśli chodzi o sprawdzalność na najbliższe 24H. To właśnie przewidywanie pogody na najbliższą dobę to główne zadanie tego widżetu. Informację są prezentowane w postaci bardzo wygodnego meteorogramu, który dostarcza nam takich danych jak temperatura, zachmurzenie, opady, ciśnienie, wilgotność. Zaznaczyć bym chciał, że dane zawarte w widżecie, są to dane prognozowane. Prognozy aplikacja pobiera z norweskiego instytutu meteorologicznego yr.no oparte o system przewidywania pogody ECMWF. Poniżej screeny samego widżetu oraz panelu ustawień.

Jak widzimy program jest po angielsku ale obsługa jest dość intuicyjna.  W zakładce „Update settings” warto odhaczyć tak jak na screenie „Only when awake”, dzięki temu aplikacja będzie nam aktualizować dane tylko wtedy gdy smartfon będzie wybudzony aby oszczędzać baterię.

Kolejna Aplikacja to WeatherPro . Występuje zarówno w wersji płatnej jak i darmowej. Wg mnie wystarczy wersja „free”. Posiadam wersje płatną, (zakupiłem kiedyś na jakiejś promocji) ale i tak głównie używam jej jako widżetu uzupełniającego Aix Weather Widget o prognozę na kolejne  5 dni. Sam program jednak oferuje dużo więcej szczegółowych informacji o pogodzie oraz różnego rodzaju powiadomień. Ja jednak jak wspominałem wcześniej skonfigurowałem go tak aby wyświetlał mi tylko widżet z prognozą na najbliższe kolejne dni. Poniżej screen z widżetem jakiego używam na co dzień oraz screeny po wejściu do programu.

Trzecia aplikacja która służy mi jako prognoza długoterminowa, to oficjalny program od Foreca.com.  Wiadomo prognozy długoterminowe często bywają obarczone dużym błędem jednak aplikacja Foreca dość dobrze pokazuje trend pogodowy na nadchodzące dni.

Odrębną sprawą jest prezentacja aktualnych, rzeczywistych danych pogodowych na naszym smartfonie. Według mnie prym tu wiedzie serwis Weather Underground , dzięki temu, że jest wokół niego skupionych dużo amatorskich stacji pogody. Jest bardzo duża szansa, że blisko naszego miejsca  zamieszkania znajdziemy taką stację, więc dane będą zgodne z rzeczywistością. Co prawda w sklepie Google Play możemy znaleźć oficjalną aplikacje tego serwisu ja jednak do prezentacji aktualnych danych rzeczywistych o pogodzie używam widżetu samodzielnie stworzonego w aplikacji KWGT Kustom Widget Maker. Zrobiłem krótki wideoporadnik jak wykonać taki widżet jak poniżej :

Na koniec zapraszam do komentowania. Jakich Wy używacie aplikacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *